Hlavní obrázek stránky

Tisková zpráva: Asociace českých výrobců dodává zdravotnické vybavení na Ukrajinu

Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků (AVDZP) se aktivně zapojila do pomoci Ukrajině a díky dodávkám svých členských firem zajistila pro válkou postiženou zemi velký objem potřebného zdravotnického vybavení.

AVDZP velmi rychle připravila tři tisíce záchranných setů, které obsahují nejžádanější produkty – obinadla, škrtidla, dezinfekci, léčivé krytí ran a další. Finanční prostředky na nákup těchto zdravotnických prostředků poskytla nezisková organizace Post Bellum. Kompletaci, balení a značení setů zajistila společnost Viacell. Všichni čeští výrobci nabídli své produkty buď za nákladové ceny, nebo s výraznou slevou.

Hodnota záchranných setů dosahuje 1,6 milionu korun a je součástí širších dodávek zdravotnických prostředků za zhruba 15 milionů korun, které firmy AVDZP vypravily během minulého týdne. Na Ukrajinu tak z Česka v minulých dnech zamířily například operační nástroje, vakuové dlahy a ortézy i speciální zdravotnické přístroje včetně ventilátorů a defibrilátorů.

„Snažíme se maximálně vyjít vstříc akutním potřebám na základě konkrétních požadavků zprostředkovaných zejména ukrajinským velvyslanectvím a přes naše tuzemské partnery zajišťující dodávky na Ukrajinu,“ řekla předsedkyně představenstva AVDZP Jana Vykoukalová. Ocenila také mimořádně efektivní a promptní spolupráci s organizací Post Bellum a Ministerstvem vnitra ČR, které humanitární pomoc koordinuje a realizuje prostřednictvím Hasičského záchranného sboru a Národního asistenčního centra pro Ukrajinu.

Nabídka darů

Řada členských firem AVDZP zároveň nabídla další pomoc Ukrajině formou darů. O předání darovaných zdravotnických prostředků v zemi, která je v současnosti zmítaná válečným konfliktem, projevila zájem Oblastní charita Červený Kostelec. Ta zajišťuje dodávky i do odlehlejších oblastí Ukrajiny. Celková hodnota nabídnutých darů prostřednictvím AVDZP dosahuje 23 milionů korun. Čeští výrobci nabízejí mimo jiné spotřební zdravotnický materiál, polní lehátka, infúzní soupravy, plicní ventilátory i EKG přístroje.

„K nabídkám pomoci Ukrajině formou darů svých produktů se přidávají další členské firmy naší asociace,“ uvedla Jana Vykoukalová. AVDZP je v kontaktu s organizacemi Post Bellum, Oblastní

charita Červený Kostelec i Hasičským záchranným sborem, aby mohla podle aktuálních potřeb a možností firem zajišťovat další dodávky. Z informací Oblastní charity vyplývá, že Ukrajinci nyní mají zájem o veškeré zdravotnické prostředky.

Pro další informace:

Jana Vykoukalová, předsedkyně představenstva AVDZP – tel.: 732 843 368

Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků je největší českou asociací ve zdravotnickém průmyslu. Sdružuje více než sto českých výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků, technologií a služeb. Hlavním posláním je podpora členů a vytváření co nejlepších podmínek pro jejich podnikání a růst. Asociace vznikla v roce 1992 a za třicet let svého fungování se vypracovala v přední české profesní a stavovské sdružení, které zastupuje a hájí zájmy svých členů ve všech oblastech podnikání.

Pozvánka na výstavu INTERSCHUTZ 2022

Pozvánka na výstavu INTERSCHUTZ 2022

Číst více
Prezentace EGO Zlín a ostatních českých firem otevírá nové možnosti spolupráce při modernizaci zdravotnictví v Albánii

Prezentace EGO Zlín a ostatních českých firem otevírá nové možnosti spolupráce při modernizaci zdravotnictví v Albánii

Číst více
EGO Zlín na veletrhu obranné a bezpečnostní techniky - DSA 2022 Kuala Lumpur, Malajsie

EGO Zlín na veletrhu obranné a bezpečnostní techniky - DSA 2022 Kuala Lumpur, Malajsie

Číst více