Hlavní obrázek stránky

Rozsáhlé krizové cvičení na letišti ve Vídni

16. 11. 2023 se na vídeňském letišti konalo rozsáhlé krizové cvičení, zaměřené na profesionální interakci v případě nouze.

 Scénář cvičení simuloval situaci s cestujícím na palubě letadla, kterému byla diagnostikována vysoce infekční nemoc. Účastnily se ho klíčové organizace, včetně státního zdravotního ředitelství Dolního Rakouska, hasičského sboru, Flughafen Wien AG a Austrian Airlines. Nedílnou součástí cvičení byl i izolační transportní prostředek Biovak od EGO Zlín.

Cvičení zahrnovalo opatření na palubě i po přistání, koordinaci s úřady a havarijními organizacemi a hodnocení dopadů na provozní procesy. Zúčastnilo se přibližně 80 lidí, včetně testovacích cestujících. Státní rada pro zdraví Dolního Rakouska, Ulrike Königsberger-Ludwig, ocenila úspěch cvičení a zdůraznila důležitost profesionální spolupráce v takových situacích.

Julian Jäger a Günther Ofner ze společnosti Flughafen Wien AG poděkovali všem zúčastněným za úspěšnou spolupráci, zatímco Francesco Sciortino z Austrian Airlines zdůraznil význam krizových cvičení pro letecký průmysl. Cvičení mělo za cíl zdokonalit komunikaci a spolupráci mezi organizacemi a partnery, aby bylo zajištěno hladké jednání v případě nouze na letišti.

POUR FÉLICITER 2024

POUR FÉLICITER 2024

Číst více
Arab Health 2024, Dubaj UAE, 29. 1. - 1. 2. 2024

Arab Health 2024, Dubaj UAE, 29. 1. - 1. 2. 2024

Číst více
Dodávka humanitárního daru od Ministerstva zahraničí Ukrajině

Dodávka humanitárního daru od Ministerstva zahraničí Ukrajině

Číst více