Hlavní obrázek stránky

Průmyslový den“ zaměřený na vojenské zdravotnictví pořádaný ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR (Sekce průmyslové spolupráce)

Dne 30. 5. 2024 se v prostorách akademie firmy EGO Zlín uskutečnil druhý ročník akce, která si klade za cíl vytvoření neformálního prostoru pro představení inovativních řešení firem z oblasti vojenského zdravotnictví. Firmy na jedné straně zastupovali členové Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků (AVDZP), Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu (AOBP) a další zájemci mimo uvedené asociace, a na straně druhé se akce účastnili zástupci armády, Sekce vojenského zdravotnictví a Ministerstva obrany.

Významným obohacením programu bylo také vystoupení zástupců nadačního fondu Phoenix Tactical Care, který vznikl na jaře roku 2023 jako nezávislá platforma pro organizaci dobrovolníků a humanitární pomoci Ukrajině. Bylo tak možné sdílet informace od dobrovolníků zasahujících přímo v exponovaných oblastech Ukrajiny se zástupci Armády České republiky (AČR) a zkušenosti a požadavky zkonzultovat s výrobci produktů, které si kladou za cíl maximalizovat zdravotnickou péči v rámci ozbrojených konfliktů i dalších mimořádných událostí.

Pravidelné setkávání zástupců českých firem se zástupci AČR zvyšuje povědomí o inovacích českého průmyslu, umožňuje předávání zkušeností a zpětné vazby v neformálním prostředí a tím se podílí na zvyšování samostatnosti českého státu v oblasti bezpečnosti a vojenského zdravotnictví.

Zahájení akce se ujali zástupce ředitele Sekce vojenského zdravotnictví plukovník gšt. MUDr. Radek Hubač, za AOBP Ing. Radek Hauerland, za AVDZP Mgr. Jiří Plecitý, MBA a Ing. Karolína Zemanová a za pořadatelskou firmu EGO Zlín, spol. s r.o. Ing. Pavel Kostka.

HFAG přijal návštěvu velvyslance České republiky

HFAG přijal návštěvu velvyslance České republiky

Dne 29. února 2024 přijala Letecká vojenská nemocnice Galeão (HFAG) návštěvu velvyslankyně České republiky Její Excelence Pavly Havrlíkové a byla přijata ředitelem HFAG podplukovníkem Marcelo Sávio da Silva Martins. Návštěvu koordinoval lékařský plukovník Jayme Alberto Mendes, lékařský podplukovník Humberto Silva Fonseca a lékařský kapitán Moisés Bonifácio das Neves.

Číst více
POUR FÉLICITER 2024

POUR FÉLICITER 2024

Číst více
Arab Health 2024, Dubaj UAE, 29. 1. - 1. 2. 2024

Arab Health 2024, Dubaj UAE, 29. 1. - 1. 2. 2024

Číst více